Косметичний масаж обличчя – це не просто необхідна процедура в загальному косметичному догляді, а й спосіб поліпшити приплив крові до тканин, очистити шкіру, завдяки чому вона стає більш пружною, покращується колір обличчя. Крім того, масаж допоможе Вам розслабитися і поліпшити своє самопочуття, так як на обличчі знаходиться дуже багато біологічно активних точок, пов’язаних з внутрішніми органами. Косметичний масаж, що проводиться правильно і систематично, сприяє уповільненню процесу старіння шкіри обличчя і шиї.
Можна виділити наступні різновиди косметичного масажу:
• гігієнічний масаж використовується для підтримки в тонусі шкіри обличчя і шиї. Цей вид масажу сприяє збереженню здорового кольору шкіри, її свіжості, пружності та еластичності, а також сприяє попередженню появи передчасних зморшок.
Виконуючи косметичний гігієнічний масаж, необхідно враховувати тип шкіри. Нормальній шкірі обличчя достатнім буде щотижневе проведення сеансу косметичного масажу. Якщо з’явилися зморшки під очима, рекомендується провести курс лікування, виконавши 10-15 масажних процедур (залежно від стану шкіри). Сухій шкірі обличчя рекомендований регулярний гігієнічний масаж не рідше 1-2 разів на тиждень. Кожен сеанс повинен проводитися протягом 10-12 хвилин.
З особливою обережністю слід проводити косметичний гігієнічний масаж при набряклості обличчя. У цьому випадку краще обмежитися погладжуваннями. Масаж повік і області очей повністю виключається.
• профілактичний масаж – можна віднести кріомасаж. Тут використовується унікальна дія холоду – перепад температур викликає звуження і розширення судин, в результаті чого поліпшується кровообіг і, як наслідок цього, поліпшується живлення тканин. Таким чином, кріомасаж звужує пори, зміцнює судини, знімає подразнення після агресивних процедур (наприклад, чищення обличчя), покращує колір обличчя.
Його зазвичай застосовують для зниження відділення шкірного сала при жирній шкірі обличчя.
Кріомасаж з успіхом застосовується при масажуванні в’янучої і в’ялої шкіри, а також пористої і зморшкуватою шкіри.
• лікувальний масаж обличчя виконують при захворюваннях і травмах трійчастого, лицьового нерва, пошкодженнях і травмах м’яких тканин, захворюваннях і пошкодженнях шкіри, після оперативних втручань. У косметичних же цілях – для профілактики старіння обличчя, для лікування жирної і проблемної шкіри. За технікою – це гігієнічний масаж, тільки набагато інтенсивніше. Тривалість процедури становить 5-15 хв. При наявності яких-небудь захворювань шкіри, гнійників проводити лікувальний масаж не рекомендується. Також протипоказанням є атонія, або втрата пружності шкіри;
• пластичний масаж обличчя (Осокорки, метро Університет) підійде тим, чия шкіра вже почала в’янути. Курс пластичного масажу допоможе повернути шкірі пластичність, молодість, свіжість, а також допоможе відновити здоровий колір обличчя. За рахунок того, що він благотворно впливає на мімічну мускулатуру, масаж слід застосовувати людям, що мають велике навантаження на м’язи обличчя. Пластичний масаж застосовується для людей старше 30 років, але нерідкі випадки його використання для представників більш юного віку при лікуванні проблемної шкіри.
Тривалість пластичного масажу становить близько 10-20 хвилин. Сеанси слід проводити з періодичністю від 1-2 до 3-4 разів на тиждень, залежно від вікових особливостей пацієнта. Середній курс лікування складається з 15 сеансів, але він може збільшуватися або зменшуватися.
Про процедуру.
Існують безліч самих різних технік масажу обличчя. Деякі з них мають тисячолітню історію, якась частина прийомів масажу розроблена зовсім недавно, а деякі унікальні техніки – об’єднання декількох дієвих прийомів різних методик. Висококласні фахівці володіють безліччю технік, підбирають і проводять масаж шкіри і м’язів обличчя індивідуально, враховуючи особливості і потреби Вашої шкіри. Тут ми опишемо саму процедуру цього священного дійства. Найголовніше правило – Вам повинно бути зручно і комфортно. Для початку Вам повинні запропонувати зручне крісло-кушетку, за Вашим бажанням – розслаблюючу музику. У деяких салонах користуються аромалампами.
Важливу роль відіграє зовнішній вигляд масажиста – ніяких довгих нігтів, кілець, браслетів і годинників. Чистий і охайний робочий халат, відсутність різких запахів парфуму, допоможуть Вам розслабитися.
Далі – видалення макіяжу, яке проводиться по масажних лініях обличчя, і загальне очищення.
Перед професійним масажем обличчя воно зігрівається теплим паром або приємним компресом.
Прийоми масажу обличчя проводяться як по маслу, так і по крему, який індивідуально підбирається за типом шкіри. По маслу переважно проводять масаж обличчя при сухій шкірі. Ручний масаж обличчя по крему або маслу дозволяє дотримати необхідну техніку виконання масажу обличчя, загальне правило для яких – заборона на зсув шкіри, її розтягування і утворення складок. Також креми використовуються і для того, щоб посилити їх дію на шкіру, адже очищена і розігріта шкіра дуже активно вбирає всі необхідні їй речовини і вітаміни, що в підсумку посилює ефективність професійного масажу шкіри обличчя. Техніка масажу обличчя включає в себе і масаж шиї. Після косметичного масажу можливе нанесення масок, відповідних типом шкіри.
Протипоказання.
- Порушення цілісності шкіри (при дерматиті, алергії, герпесі і т. П.);
- будь-які гострі стану організму в цілому і підвищеній температурі;
- гнійники на шкірі;індивідуальна непереносимість косметичного масажу;
- при поширених телеангіектазіях (розширені судини у вигляді дрібної червоної сіточки).